MARANA THA - katolicka wspólnota

czytelnia

"EUROPA JAKIEJ NIE ZNASZ" - Fragment (str.115)

Droga do samotności

 

A jak wygląda społeczeństwo francuskie tak szeroko otwarte na zdobycze wspomnianej rewolucji?

We Francji w latach 1970-1987 zawierano zaledwie 5 małżeństw na 1000 mieszkańców. Jeśli sytuacja nie zmieni się, w niedługiej przyszłości na dwoje ludzi będzie przypadał jeden bezżenny.

W roku 1990 na 270 tys. Zawartych małżeństw rozwiodło się 120 tys., a więc niewiele brak do amerykańskiego rekordu (na dwa zawarte małżeństwa jeden rozwód). Około 7 milionów obywateli Francji żyje w samotności, jedna czwarta gospodarstw domowych prowadzona jest przez osoby samotne. Francja to kraj ludzi samotnych, bynajmniej nie z wyboru, cierpiących z powodu samotności. Dwie trzecie samotnych określa się jako nieszczęśliwi. Dla porównania: w Polsce w roku 1993 było ok. jednego miliona osób samotnych,

W roku 1982 było we Francji 39 tys. Narkomanów, pięć lat później już 57 tys.

Według danych WHO w roku 1989 wskaźnik zachorowań na AIDS na jeden milion populacji wynosił: w USA 373,2, we Francji 115,3, w Europie Wschodniej 3,0. W Polsce do roku 1989 wykryto 32 przypadki zachorowań oraz 700 nosicieli wirusa HIF, z których 60% to narkomani.

W Polsce w roku 1990 na każde sto zawartych małżeństw przypadało 16,6 rozwodów (w Wielkiej Brytanii odpowiednio 47,2; w Niemczech 30,9; we Włoszech 8,1).

Entuzjaści rewolucji seksualnej nie martwią się takim drobiazgiem jak samotność. Uważają prawdopodobnie, że to też można sprzedać, tylko trzeba działać odważnie. Być może już niedługo przeczytasz w prasie reklamę o treści np. takiej: Nasze miasto samotnych rozwija się. Rośnie liczba domów samotnych dzieci, coraz więcej domów samotnych matek. Rośnie liczba samotnych serc, agencji towarzyskich dla samotnych czasowo i w ogóle, i telefonów dla samotnych w danej chwili. Zapisz się do naszego miasta! Wiemy, że jesteś samotny – i dobrze. Odkryj smak samotności! Nie daj się usidlić propagandzie oszołomów miłości na zawsze! Bądź sobą!”

 

Powrót do książek...>>  
Katolicka Wspólnota Modlitewna-Ewangelizacyjna - MARANA THA