MARANA THA - katolicka wspólnota

czytelnia

Człowiek współczesny bardziej wierzy świadkom, aniżeli nauczycielom[69], bardziej doświadczeniu, aniżeli doktrynie, bardziej życiu i faktom, aniżeli teoriom. Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji. Chrystus, którego misję przedłużamy w czasie, jest „Świadkiem” w pełnym tego słowa znaczeniu (por. Ap 1, 5; 3, 14) i wzorem chrześcijańskiego świadectwa. Duch Święty towarzyszy drodze Kościoła i włącza go w świadectwo, które On sam daje Chrystusowi (por. J 15, 26-27).

Świadectwo Danuty

Mineły 3 tygodnie od uczestniczenia w rekolekcjach - kurs Marana Tha w Gdańsku-Oliwie, za który chciałabym podziękować bardzo serdecznie Ks. Andrzejowi Kowalczykowi i całej grupie modlitewno-ewangelizacyjnej. Dziękuje za poświęcenie swojego czasu drugiemu człowiekowi, serdeczność i ciepłą atmosferę.

Muszę z Wami się podzielić jak trafiłam na te rekolekcje. Od kilku lat wyjeżdżam na 3 dniowe rekolekcje Maryjne do Lichenia i tam zaczęłam rozumieć wiele spraw,odzyskiwałam radość pomimo wielu problemów które dotknęły moją rodzinę.
W ub.roku byłam z pielgrzymką w Medjugorie i spotkało mnie podobne uczucie, miałam wrażenie że tak pewnie wygląda raj. Po przyjeżdżie z Medjugorie zrodziło się pragnienie pójscia na Mszę św. w Sopocie.
W październiku uczestniczyłam po raz pierwszy w tej Mszy św. Tego co przeżyłam nie jestem w stanie opisać, ale było to tak ogromne uczucie spokoju i radośći że myślałam: chyba zwariowałaś. Na następne czekałam z wielką radością. W styczniu zdecydowałam że wezmę udział w rekolekcjach, pierwsze wrażenie: aula zimna, taka surowa ale wisi mały obraz Matki Bożej Licheńskiej, następnie dowieszono Matkę Bożą z Medjugorie i wtedy wiedziałam kto mnie tutaj posłał. Przeżyłam 3 piękne dni z mpdlitwą, śpiewem wśród rozmodlonych ludzi. Jeszcze raz Wszystkim bardzo serdecznie dziękuje. Z Bogiem.

Danuta

Powrót do świadectw...>>
Katolicka Wspólnota Modlitewna-Ewangelizacyjna - MARANA THA