czytelnia

Człowiek współczesny bardziej wierzy świadkom, aniżeli nauczycielom[69], bardziej doświadczeniu, aniżeli doktrynie, bardziej życiu i faktom, aniżeli teoriom. Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji. Chrystus, którego misję przedłużamy w czasie, jest „Świadkiem” w pełnym tego słowa znaczeniu (por. Ap 1, 5; 3, 14) i wzorem chrześcijańskiego świadectwa. Duch Święty towarzyszy drodze Kościoła i włącza go w świadectwo, które On sam daje Chrystusowi (por. J 15, 26-27).

ŚWIADECTWO ANI

NMam na imię Ania, od prawie dwóch lat przychodzę z dużą radością na spotkania wspólnoty Marana Tha w Gdańsku Jasieniu. .

Chciałabym podzielić się takim świadectwem:

W dniach 17-18 lutego 2018 na Żabiance uczestniczyłam po raz trzeci w rekolekcjach ewangelizacyjnych Marana Tha ( świetnych jak zwykle ! ).

Po mszy świętej następuje modlitwa o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego, w tym czasie ksiądz profesor, oraz niektórzy animatorzy podchodzą do mikrofonu i modlą się głośno. Usłyszałam w pewnej chwili bardzo konkretną prośbę o uzdrowienie stawu biodrowego i kolanowego, zostały wręcz szczegółowo nazwane miejsca w tym stawie - a ja wtedy ze zdziwieniem pomyślałam sobie, skąd on to wie? - bo w tym opisie widziałam właśnie mój przypadek. Od dłuższego czasu miałam bowiem duże problemy ze stawem biodrowym, a porady lekarskie tego nie rozwiązywały. Z powodu bólu miałam już trudności z siedzeniem, chodzeniem i spaniem. Dostałam skierowanie do sanatorium ( termin w lipcu ). Żeby jakoś funkcjonować, korzystałam czasem prywatnie z zabiegów rehabilitacyjnych, które doraźnie przynosiły pewną ulgę.

W czasie wspomnianej wyżej modlitwy animatora poczułam bardzo wyraźną falę ciepła, która otuliła mnie od bioder do stóp, odczucie ciepła było większe na biodrach i kolanach, trwało to może kilkanaście sekund.

Już po powrocie do domu zaczęło pomału docierać do mnie, że siedzę i chodzę znowu bez problemu i przesypiam noc bez bólu. I tak jest niezmiennie do dzisiaj.

Dwa dni po tych rekolekcjach miałam wyznaczoną wizytę u wspomnianego fizjoterapeuty, który wiedział, w jakim stanie byłam jeszcze miesiąc wcześniej. Stwierdził ogromną poprawę, poznikały wszystkie napięcia powodujące wcześniej ból. Powiedział, że nie ma pojęcia, jak ja to zrobiłam, ale efekt jest naprawdę zadziwiający! wspaniały!


Ale czyż mogło być inaczej, skoro Najlepszemu Z Lekarzy spodobało się dać zapewne komuś taki właśnie znak ?

,,Chrystus Pan, Boży Syn, Zbawca nasz zgodził się
Wziąć mój grzech, za mnie umrzeć chciał
Ażebym znał mój ogrom win i wiedział że
Krew Jego zbawia, oczyszcza i leczy
Wywyższony bądź, Jezu, Baranku mój
Tyś jedyny Odkupiciel, Tyś mój Król
Wywyższony bądź, Boże Baranku
Przed Twym Tronem dziś najwyższy składam hołd ''


Gdańsk: Kwiecień 2018r.


 

Powrót do świadectw...>>

Katolicka Wspólnota Modlitewna-Ewangelizacyjna - MARANA THA